Športne dejavnosti v okviru projekta Mali sonček

DSC02574 DSC02744

DSC02831 DSC_0502

V juniju smo izvedli še zadnje športne dejavnosti za projekt Mali sonček. Prva izmed dejavnosti je bilo kolesarjenje. Najstarejše otroke smo spremljali in jih učili varne vožnje, upoštevanje prometnih predpisov z vožnjo po manj prometni ulici. Mlajši otroci pa so svoje veščine pokazali na igrišču, kjer smo jim pripravilie poligon. Naslednja dejavnost smo izvedli na Hribu svobode, kjer smo z otroki pretekli različne razdalje primerne starosti otrok. Vsi udeleženci krosa so ob prihodu na cilj dobili zasluženo medaljo. Tretja dejavnost, rolanje je potekala kar tri dni, saj smo otroke učile osnovnih korakov rolanja. Otroci so se naučili varno zaustaviti, pravilno past, spreminjat smer, vijugat med stožci. Svoje znanje so utrdili s premagovanjem ovir na poligonu.