Obiskali so nas gasilci

V zadnjem tednu pred jesenskimi počitnicami so nas obiskali gasilci, saj mesec oktober velja za mesec požarne varnosti.

Zvok sirene je naznanil njihov prihod. Demonstrirali so nam reševanje in gašenje požara v stavbi ter otrokom pokazali in razložili uporabo gasilske opreme in zaščitne obleke. Nekaj otrok si je s ponosom nadelo gasilsko čelado, drugi pa so se preizkusili v gašenju z gasilsko cevjo. Otroci so z vodnim curkom zadevali lončke in pri neizmerno uživali. Ogledali so si tudi notranjost gasilskega vozila in opremo. Na koncu smo skupaj naredili eno »gasilsko« in otroci so se jim zahvalili za njihovo predstavitev.

V imenu celotnega kolektiva vrtca Antonina se gasilski ekipi zahvaljujemo za obisk.