Mednarodni dan strpnosti – dan za strpnost in prijateljstvo

Mednarodni dan strpnosti smo v našem vrtcu obeležili v četrtek, 16.11.2017. V projekt so bili vključeni otroci stari 4 – 6 let. Skupaj z otroki smo razmišljali, kaj je strpnost, kako se sprejemamo med seboj in kdaj smo strpni. Poslušali smo pravljico Pepelka ter se pogovorili o odnosih med Pepelko, polsestrama in mačeho. Otrokom smo poskusili ozavestiti, kako ravnamo drug z drugim v vrtcu, kdaj smo podobni Pepelki in kdaj polsestrama. Skozi pravljico in pogovor smo spoznali, da je strpnost zelo pomembna za dobro počutje in sodelovanje. Otroke smo povabile, da se skupaj podamo na pot strpnosti kot Pepelka in princ. Kot simbol strpnosti so otroci svoja stopala pomočili v barvo in jih odtisnili na plakat.