Prireditev ob 25. rojstnem dnevu Slovenije

DSC00885 DSC00960 DSC00932 DSC00992

25. junija bomo Slovenci obeležili in praznovali 25. let naše države. Temu pomembnemu prazniku, smo namenili veliko pozornosti tudi v našem vrtcu, saj smo v petek 27. maja pripravili prireditev, s katero smo počastili ta zelo pomemben dogodek. Pričeli smo s slovensko himno, ki jo je zapel zborček vrtca Antonina. Povezovalki sta nato vse prisotne spomnili na 25. junij 1991, ko je Slovenija formalno postala neodvisna in samostojna država. Zborček je nato zapel še nekaj otroških pesmic ob spremljavi klavirja. Da se ne bi ljudskih pesmi pozabilo, so poskrbeli gostje večera: Klapa Škvadra in Trio Volk Folk, ki s svojo ljudsko glasbo bogatijo in ohranjajo našo dediščino. Svojo ljubezen do domovine in slovenske tradicije so nam pokazali plesalci folklorne skupine vrtca Antonina. Uprizorili so splet ljudskih plesov Psiček nima repka več, kateri jih je na harmoniko spremljal Kristjan Jenko. Za prijetno vzdušje so poskrbeli tudi mlajši otroci, ki so zaplesali ljudski ples Ob bistrem potočku je mlin. Prisluhnili smo recitacijam starejših otrok, ki so se zelo potrudili in recitirali pesmi dragotina Ketteja Deček in cvet, Otona Župančiča Ciciban in čebela ter narodni pesmi Slovenec sem. Vzgojiteljice so poskrbele za prijetno presenečenje in zapele pesem Pričeval ljubezen bom. Zaključili smo s skupno pesmijo Jaz gradim prijateljstvo in s povabilom, da se 25. junija skupaj srečamo na Snežniku.