Skoči na glavno vsebino

DEJAVNOSTI V GOZDU

Mi gremo na medveda

Na velikega medveda

In nič se ne bojimo….

S to pesmico smo se odpravili nadaljnjem raziskovanju, opazovanju in spoznavanju našega gozda.

Otroci so bili ob sredah že od prihoda v vrtec v pričakovanju novih gozdnih izkušenj. Ob vstopu v gozd skozi čarobna vrata se otroci spremenijo v gozdne otroke, kateri gozd čutijo, skrbijo zanj, doživljajo z vsemi čutili in razvijajo gibalne spretnosti ter krepijo samozavest. Gozdni otroci so skrbeli tudi za pravljična gozdna bitja – škrate in jim naredili hišice iz naravnega materiala. Pri premagovanju gibalnih izzivov so zavzeto nabirali gozdne plodove iz katerih smo pripravili čarobni napitek. Vse dejavnosti so prispevale k razvoju domišljije, večji motivaciji ter vztrajnosti pri različnih aktivnostih.  Vzgojiteljice smo opazile pri otrocih napredek v gibalnem razvoju, razvijanju socialnih veščin, več povezovanja in sodelovalno igro. Gozd smo prepoznalo kot odlično razvojno okolje, aktivnosti v naravi so zagotovo nepogrešljiv del vseživljenjskega učenja.

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost