V našem vrtcu je zasijal Mali sonček

V mesecu maju in juniju smo v okviru športnega programa Mali sonček izvedli kar nekaj dejavnosti, s katerimi smo si popestrili tople pomladne dni. Otroci so 25. maja s seboj v vrtec pripeljali kolo in skupaj smo se seznanili s kolesarsko opremo ter se trudili osvajati kolesarske veščine. Na koncu so se zapeljali skozi kolesarski poligon, najstarejši pa so se podali na vožnjo po bližnjih ulicah.
V prvem tednu junija smo izvedli tridnevni tečaj rolanja, kjer so otroci utrjevali svoje dosedanje znanje rolanja, nekateri pa so prvič stopili na rolerje in se v teh dneh naučili osnov. Zaključili smo s prostim rolanjem po prostoru, vijuganjem med stožci in vožnjo pod vodoravno oviro.
Na hribu svobode smo izvedli kros, po mestu pa smo se kar nekajkrat podali na daljši izlet in pohode do Hriba svobode, Kindlerjevega parka, Sušca, Čebelarskega muzeja …
V prihodnjih dneh imamo namen izvesti še Igre brez meja, kjer se bodo otroci pomerili v različnih igrah z vodo in brez.