December v vrtcu Antonina

Mesec december se je v našem vrtcu pričel s prižiganjem prve svečke na adventnem vencu, ki smo si ga izdelali v skupinah skupaj z otroci. Otroke je s svojim obiskom razveselil sv. Miklavž in jih obdaroval, otroci pa so mu v zahvalo zapeli pesmice.

V adventnem času smo nadaljevali s pripravami in si okrasili prostore vrtca, pekli smo piškote, izdelovali voščilnice. Med družinami sta romala tudi kipca Jožefa in Marije, ki so ju gostili v svojih domovih. Veliko časa smo namenili pripravi Božične zgodbe, ki so jo otroci zaigrali nekaj dni pred božičem starim staršem in staršem ter ostalim obiskovalcem.

Strokovne delavke vrtca so v samostanski kapeli postavile jaslice, ki so bile obogatene z izdelanimi figurami pastirčkov in ovčk izpod pridnih rok staršev otrok iz našega vrtca.

Mesec december smo sklenili s predbožičnim praznovanjem, kjer so se otroci izkazali z odlično igro in ubranim petjem, ki je odmevalo še dolgo v božično novoletni čas.