Teden otroka

Letošnja tema v Tednu otroka »Razigran uživaj dan« nas je posebej spodbudila k ovrednotenju pomena igre in druženja. Naši otroci so v sproščenem okolju preko igre razvijali domišljijo, različne kompetence ter se povezovali med seboj.  S pomočjo slikanice Miška želi prijatelja smo se učili negovati prijateljstvo ter se poskušali vživljati v različne vloge iz pravljice. Veliko smo prepevali in muzicirali z malimi instrumenti ter si z glasbo pričarali prijetno vzdušje. Z likovnim ustvarjanjem smo poskrbeli tudi za dekoracijo prostorov vrtca in s pisanimi barvami naznanili prihod jeseni. Ne smemo pozabiti tudi na kulinarično doživetje, ko so v skupini Lučke naredili čokolado, Zvezdice so oblikovale ježke iz slastne mase ter Angelčki pripravili jabolčni zavitek. Lepo je bilo, ko smo dobrote podelili med skupinami ter tako obogatili naš dopoldan.