OBISK KMETIJE

V ponedeljek, 10. 6. 2024 smo se v tretje odpravili na obisk Kmetije Slavec v Knežak. Zaradi vremena smo namreč ogled kmetije že dvakrat prestavili in tudi tokrat smo bili deležni bolj kislega vremena. Nekaj časa smo se zadržali v kozolcu, kjer nam je kmet Gregor predstavil kmetijo, živali, ki jih imajo na kmetiji in otroci so poizkusili njihove domače produkte: Jabolčni sok, kozje mleko in domač sladoled iz kozjega mleka je šel otrokom zelo v slast.  Pobožali so kozo in mucko, na koncu pa so si ogledali kokošnjak, pobožali kokoško in pobrali jajčka. Za konec nas je še dežek pokapljal in s hitrimi koraki smo oddrveli na avtobus, ki je bil za otroke prav tako svojevrstno doživetje. Na kmetiji je lepo ijaija o.